Własna działalność gospodarcza to ciągła odpowiedzialność za własny biznes. Osoby prowadzące firmę wiedzą jak istotną rolę odgrywa konto firmowe i jak istotne jest, by dobrze wybrać bank, który będzie nie tylko obsługiwał nasz rachunek, ale i wyręczy w niektórych zadaniach. Jednym z takich narzędzi są stałe zlecenia płatności np. składek do Zus-u, urzędu skarbowego, faktur, możliwa jest też spłata kredytu i wielu innych naszych zobowiązań.

Instytucje finansowe oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, które służą nie tylko do ściągania opłat i odsetek ale i ułatwiają życie przedsiębiorcom w zarządzaniu firmą, swoimi finansami, a tym samym oszczędzają czas, który można przeznaczyć na wprowadzanie innowacyjności w swoim biznesie.

Czym się kierować w wyborze właściwej instytucji finansowej?

Na pewno istotnym, ale wcale nie najważniejszym kryterium jest opłata za prowadzenie rachunku firmowego. Poza opłatą, którą można zniwelować do zera, należy wziąć pod uwagę szereg usług, które otrzymujemy w pakiecie z kontem lub z niewielką dopłatą do niego.

Co to za usługi?

Większość placówek tego typu oferuje bezpłatny dostęp do platform internetowych, by szybko i łatwo zarządzać swoimi finansami. Dla klientów często wyjeżdżających w interesach za granicę istotne będzie dodatkowe konto walutowe, czy dostęp do platform walutowych z bezpłatną wymianą walut a także karty wielowalutowe. Ważną i niezwykle potrzebną usługą jest bezpłatny pakiet natychmiastowych przelewów- w końcu czas to pieniądz- im szybciej pieniądze trafią do miejsca przeznaczenia tym szybciej zrealizujemy swoje cele. W ramach konta firmowego można otrzymać limity kredytowe do wykorzystania w sytuacjach awaryjnych, lub gdy dodatkowa gotówka przydatna jest do inwestycji. Takie limity zazwyczaj mają bardzo korzystne oprocentowanie, więc warto korzystać z tej możliwości.

Jeśli limit w koncie jest za niski wystarczy złożyć wniosek o kredyt firmowy, który jako stały klient możemy otrzymać na preferencyjnych warunkach. Spłatą kredytu oczywiście nie będziemy musieli się martwić, bo rata będzie automatycznie przelewana z naszego rachunku, trzeba tylko zapewnić w odpowiedniej wysokości dostępne środki na koncie.

Dodatkowe bonusy? Oczywiście!

Jeśli dokonujemy płatności kartą do konta firmowego możemy liczyć na programy lojalnościowe i rabaty, np. na stacjach benzynowych, czy w wybranych sklepach, platformach internetowych itp. Jeśli płatności w koncie przekroczą pewien limit, możemy być zwolnieni z niektórych opłat, czyli mamy dodatkowe oszczędności. Dla wielu przedsiębiorców ważne jest posiadanie własnego opiekuna w wybranej przez siebie placówce, daje to im poczucie bezpieczeństwa, bo kompetentny doradca klienta biznesowego to naprawdę skarb.

Nie tylko podpowie co zrobić by zniwelować wydatki związane z prowadzeniem rachunku firmowego, ale doradzi, wybierze najlepsze rozwiązania w sprawach inwestycji, kredytów i oszczędności czy np. funduszy unijnych.

Podsumowując: konta firmowe są niezbędne przedsiębiorcom.