Obecnie na rynku działa wiele znanych i renomowanych banków, a każdy z nich starannie przygotowuje propozycję dla swoich klientów, tak by zadowolić ich wszystkie oczekiwania. Klienci mają różne potrzeby, w zależności od tego, czy są to klienci indywidualni czy biznesowi. W każdy banku można znaleźć propozycje produktów bankowych dla jednych i dla drugich.

Konta firmowe

Klienci biznesowi, bardzo chętnie korzystają z oferty banków, bo mają one dla nich dużo do zaoferowania. Każdy bank ma ofertę produktów dla firm, w tym najważniejsze produkty bankowe, czyli konto firmowe i kredyt firmowy. Każdy nowy klient w pierwszej kolejności, musi założyć konto firmowe, by mógł korzystać z innych propozycji produktów bankowych.

Bardzo łatwo można założyć konto firmowe, wystarczy wejść na stronę wybranego banku i kliknąć opcję 'załóż konto’. To bardzo proste i nie nastręcza żadnych problemów. Założenie konta w banku nic nie kosztuje.

Obsługa takiego konta również jest bardzo łatwa i bez problemowa, nikt nie będzie miał z nią żadnych problemów. Konta takie są bardzo intuicyjne, a przez to proste w obsłudze.

Kredyt dla firm

Właściciel konta firmowego może też bez problemu uzyskać kredyt firmowy. Wystarczy, że wejdzie na swoje konto firmowe i złoży wniosek kredytowy na określoną sumę pieniędzy. Złożenie wniosku również nic nie kosztuje i jest bardzo proste. Wystarczy określić kwotę pożyczki, jaką chciałoby się uzyskać, a także maksymalny okres spłaty tego kredytu. Potem wystarczy już tylko czekać na decyzję banku odnośnie pożyczki, na taką decyzję nie trzeba długo czekać.

Jeśli ma się dobrą historię kredytową, odpowiednią zdolność kredytową, zawsze w terminie spłacało się swoje zaległości, wówczas nie będzie się miało żadnych problemów z uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy. Trzeba jednak pamiętać, że kredytobiorca ma obowiązki w stosunku do banku, przede wszystkim musi terminowo spłacać raty kredytu. Raty będą ściągane automatycznie z konta firmowego, dlatego kredytobiorca musi zapewnić środki na tym koncie w okresie ściągania rat kredytowych.

Kredyt dla firm może być rozłożony na dowolną ilość rat. Im dłuższy okres spłacania, tym większą kwotę będzie trzeba spłacić. Warto na samym początku zapoznać się dobrze z regulaminem kredytu firmowego, poznać RRSO, oprocentowanie kredytu, ilość minimalną rat i maksymalną rat do spłaty, a także dodatkowe prowizje bankowe. Każdy klient powinien się szczegółowo z regulaminem zapoznać, by później w czasie spłacania kredytu, nie miało się żadnych problemów z jego spłatą.

Kredyt bankowy dla firm może być zabezpieczony przez bank, w razie niespłacenia go przez klienta. Może to być zabezpieczenie hipoteczne, na przykład na firmę. W razie niespłacenia kredytu bank może zająć siedzibę firmy lub inne rzeczy ruchome, które są własnością firmy. Dzięki takiemu zabezpieczeniu bank może być spokojny o swoje pieniądze, a kredytobiorca, nie będzie miał problemów z uzyskaniem takiego kredytu na swoją firmę. Jest to więc korzyść obopólna.